Stížnost proti postupu krajského úřadu

4. května 2014 v 16:53 | pond |  PR a EVL Psí kuchyně
Na otevřený dopis hejtmanovi Pardubického kraje (zde) reagoval pan hejtman oznámením, že vyřízením věci pověřuje ředitele krajského úřadu ing. Folprechta. Na webových stránkách kraje bylo zveřejněno tiskové prohlášení Krajského úřadu Pardubického kraje obsahující stanovisko Odboru životního prostředí a zemědělství (zde). Ředitelstvím úřadu byl zaslán dopis předsedovi ZO ČSOP Rybák Svitavy (dopis v pdf formátu je ke stažení zde, v prohlížeči Internet Explorer se ale nemusí zobrazit správně), v němž úřad informuje o "prošetření" skutečností vztahujících se k těžbě v PR Psí kuchyně. Krajský úřad tím patrně považoval celou záležitost za vyřízenou.

Se stanoviskem Odboru životního prostředí a zemědělství Pardubického kraje ani se závěry vyšetřování kontrolního oddělení však základní organizace Českého svazu ochránců přírody "Rybák" Svitavy nesouhlasí a dne 22. dubna 2014 podala stížnost řediteli krajského úřadu proti postupu úřadu ve věci péče o přírodní rezervaci Psí kuchyně:


Kompletní stížnost včetně přílohy (reakce na stanovisko OŽPZ) lze stáhnout v pdf formátu zde.


Poznámka:

Těžba buků, plánovaná v přírodní rezervaci Psí kuchyně a odsouhlasená krajským úřadem, nebyla k dnešnímu dni ralizována. Nebylo ani zahájeno žádné správní řízení ve věci udělení výjimky z ochrany zvláště chráněných druhů organizmů. Nevíme o žádných aktuálních krocích ze strany Lesů ČR, s.p., které by směřovaly k uskutečnění záměru těžby.

Od listopadu 2013 leží na krajském úřadu návrh plánu péče pro PR Psí kuchyně rozšířenou na celé území EVL (zpracoval jej ing. Aleš Kopecký), k dnešnímu dni však nebyl zveřejněn a není možno jej prostudovat a podávat k němu návrhy a připomínky.


---


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama